ELEKTRONİK BİLET SİSTEMİ ;

 

Stadyum Elektronik Maç Bileti Otomasyonu

(Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasası uyarınca hazırlanan sistem)

Elektronik biletler bildiğimiz kimlik kartına benzer. Üzerlerinde bir biri ile aynı olmayan numaralar bulunmaktadır. Bu numaralar şifreli ve taklit edilemeyen numaralardır. Bu kartlar bir kere alınır. Üstünde o kişiye ait kimlik bilgileri ve fotoğraf barındırır. Taraftar izlemek istediği karşılaşmanın biletini gişelerden bu karta yüklettirir.
Turnike üzerlerinde bulunan okuyuculara bu kartlar okutulur. Sistem maça ait yüklenmiş bilet tespit ederse turnike açılır ve içeri giriş gerçekleşir.
Taraftar bu şekilde izlemek istediği karşılaşmaları elektronik biletine yükletir.

 

 

: Bil

Otomasyon sistemimiz 5 ana kısımdan oluşmaktadır.

  • Elektronik bilet

Bu biletlerin üstüne kimlik ve fotoğraf baskıları yapılır. Taraftarlar bütün karşılaşmaları bu karta yükleme yapmak sureti ile izler.Sınırlı Kullanımlı Bilet temassız kart teknolojisiyle yolcuya kullanım kolaylığı sağlar. “Yaklaştır-Geç” prensibiyle çalıştığı için okuyuculara sadece yaklaştırılarak kolayca geçiş yapılabilir. Kullanım kolaylığının yanı sıra elektronik bilrt turnike geçişlerinde işlem süresini oldukça kısaltır. Biletin elektronik belleğindeki seri numaralar sayesinde bilgisayarlara kaydedilir.

  • Elektronik kombine

Kombineler, elektronik biletlerin bir sezonluk tüm karşılaşma biletlerinin yüklenmesi ile oluşturulur. Bu sayede taraftar o takımın bütün müsabakalarını izler. Sezon sonunda isterse tekrar diğer sezonun karşılaşmalarını yükletebilir.

  • Bilet yükleme istasyonu

Gişelerde bulunacak bu sistem ile bilet satışı yapılacaktır. Elektronik bileti ile gişeye gelen taraftar elektronik biletini gişeye verecektir. Gişede bulunan bilgisayar sistemi ile karşılaşmanın bileti bu elektronik bilete yüklenir. Yazılım ilk önce elektronik bilet ile giriş yapacak taraftarın stadyuma giriş yasağının olup olmadığını denetler. Bir sorun yok ise karşılaşmanın bileti elektronik bilete yüklenir. Taraftara elektronik bilet geri verilir. Bununla birlikte istenilirse birde yer fişi verilir. Bu yer fişinde müsabakanın bilgileri ve koltuk/tribün bilgileri yer alır. Yükleme yapılan biletler yazılımın veritabanında saklanır. İstenirse kulüp yöneticileri veya yetki verilen kişiler veritabanına ulaşarak ne kadar bilet satıldığı veya diğer dökümleri alabilir. Ayrıca yapılan bu satışlar çevrimiçi olarak turnike kontrol bilgisayarına aktarılır.

  • Turnike kontrol sistemi ve turnike okuyucuları

Turnike üzerlerinde bulunan elektronik bilet okuyucuları, taraftarın elektronik biletini tanır. Turnike kontrol yazılımı bu bilette geçiş hakkı olup olmadığını, o turnikeye ait olup olmadığını ve daha önce kullanılıp kullanılmadığını denetler. Eğer elektronik bilet geçişe uygun ise turnike açılır ve geçiş sağlanır. Geçiş uygun değil ise okuyucu üstünde bulunan ekranda hatalar gösterilir. Müsabaka sonunda tüm raporlar turnike kontrol yazılımından alınabilir.

  • İnternet üzerinden bilet satışı

Taraftar internet üzerinden karşılaşmayı ve koltuğunu seçer. Ödemeyi yaptıktan sonra karşılaşmanın bileti otomatik olarak elektronik bilete yüklenir. Bilgisayar ekranında müsabaka bilgileri ve koltuk/tribün bilgileri görüntülenir.  Bu bilgilerin yazıcıdan çıktısı alınır. Taraftar karşılaşma saatinde bilet gişesine hiç uğramadan elektronik bileti ve yer fişi ile turnikelerden stadyuma girebilir.

 

Firmamızın ürünleri

  • Elektronik bilet
  • Bilet satış gişesi otomasyonu
  • Turnike üzerlerindeki elektronik bilet okuyucuları
  • Turnike kontrol yazılımı

et kart elektronik maç stadyum sporda şiddetin önlenmesi turnike kontrol sistemi otomasyon e-bilet Biletli geçiş * kartlı geçiş * kartlı ve biletli geçiş * elektronik bilet * elektronik kart * bilet okuyucu * bilet makinesi * stadyum bilet okuyucu *
stadyum kart okuyucu * maç bileti *